Патріотичні організації Одещини беруть участь у військових вишколах. Навички з маскування, тактичної медицини, інженерної справи, артрозвідки проводили інструктори, які мають бойовий досвід. Учасники тренувань відзначають, що не вірять у відведення російських військ від кордонів України, тому готуються до найгіршого сценарію.
На фото: військові збори перед початком вишколу
Військові вишколи в Україні проводяться в усіх областях. На Одещині до тренувань долучилися представники таких організацій – ГО «Самооборона Майдану», ГО «Рапіра», ГО «Українська добровольча армія», ГО «Рух ветеранів України», ГО «Самооборона Одеси», ГО «Южненська Спілка захисників України» та інші. Переважна більшість представлених громадських організацій була заснована ветеранами АТО.
Перед початком військових занять перед присутніми виступили ветерани АТО. Зокрема, Олександр Голопотелюк, який брав участь у бойових діях і отримав поранення на Донбасі, зазначив, що ситуація в країні вже не така, як була у 2014 році.
На фото: Олександр Голопотелюк, ветеран АТО
«Ситуація сьогодні в інформаційному полі дуже нагадує ситуацію навесні 14 року. Коли Росія «скалить зуби”, стягує війська до кордонів нашої держави і намагається нас залякати. Але вони не враховують одного - сьогодні і армія, і сили спротиву інші. Ми маємо досвід і маємо зброю. У нас вже не палиці і дерев’яні щити», - зазначив Олександр Голопотелюк.
Навчання для резервістів, волонтерів та добровольців проводять інструктори, які мають бойовий досвід. Дата та локація вишколу узгоджуються з військовими найближчих підрозділами ЗСУ. Якщо запланована стрільба з власної зброї – такі відпрацювання проходять на спеціальному полігоні, зауважують організатори зборів.
На фото: заняття зі збірки та розбірки автомату
На час тренувань учасники поділилися на кілька окремих груп. На різних локаціях проводилася теоретичні заняття з різних бойових дисциплін.
Артрозвідка. Орієнтування на місцевості – це одне з важливих знань, якими потрібно володіти в зоні бойових дій. Воєнний інструктор розповів, як встановити координати противника за допомогою артилерійської бусолі, біноклю, компасу та карти.
Тактична медицина. Під час тренувань учасники отримали знання, як зупиняти критичну кровотечу в бойових умовах. Інструктаж проводили парамедики батальйону «Госпітальєри». Головне завдання - розповісти учасникам про ті навички, якими потрібно володіти, аби допомогти собі або побратиму у разі поранення, розповіла інструкторка.
На фото: парамедики демонструють, як зупинити кровотечу у разі поранення в ногу
Водночас, Олена Янішевська зауважила, що вивчати тактичну медицину професійно можна на спеціальних вишколах у Павлограді Дніпропетровської області. Там заняття проводяться протягом тижня в умовах, наближених до бойових та на медичних тренажерах. Свої перші медичні навички Олена набула саме на цих вишколах.
«Коли я приїхала на вишкіл, то я зрозуміла, що можу перебороти страх уколів, катетерів, що можу врятувати людину. У нас на вишколах були симуляції бойових дій. І потім, коли тренування закінчилися, я мала співбесіду з нашим комбатом, з Яною Зинкевич, і через місяць вже була на першій ротації в Авдіївці. І у нас класно побудовано тим, що перші ротації проходять біля лікарів. Ви допомагаєте їм, а медики керують, коли ви навчаєтеся і проводите якісь маніпуляції. А потім можна їхати на позиції на «нулі» і там вже самі приймаєте рішення», - Олена Янішевська, парамедик.
На фото: парамедики демонструють як правильно накладати пов'язку
На фото: парамедики демонструють як зупинити кровоточу, у разі поранення в шию
Інженерна справа. Учасників знайомили і з тим, як поводитися з вибуховими пристроями та на що звертати увагу в зоні бойових дій, аби не підірватися. За допомогою навчальної міни інструктор продемонстрував, як виглядає прихований вибуховий пристрій та як його виявити.
На фото: інструктор демонструє маскування міни
На фото: учасник вишколі проходить навчання навикам безпечного виявлення міни
Снайпінг та маскування. На тренуваннях зі стрільби на далекій відстані інструктори розповіли про особливості оснащення та як сховатися від противника в польових умовах. Навчання проводилися з урахуванням досвіду, який отримали українські військові в бойових діях на Донбасі.
На фото: інструктори маскують учасника вишколу, використовуючи місцеву рослинність
На фото: інструктор маскує учасника військових навчань під навколишній ланшафт
«Потрібно вірити в наші війська, в наші збройні сили. Тому що це не 14 рік. За цей час наші війська розвинулися дуже потужно, як в плані озброєння, так і в плану підготовки бійців. Власне резерву вистачає для того, щоб відсікти будь-які напади», - наголосив інструктор зі снайпінгу та маскування.
CQB. Особливості ведення ближнього бою, дії групи при штурмі будівлі, процес проходження дверей та зачистка приміщення вивчали учасники вишколу на базі тренувального лабіринту. Це дозволяє краще зрозуміти, яким чином безпечно для штурмової групи провести операцію.
На фото: вогнева група готується до штурму приміщення
Військовий вишкіл тривав протягом одного дня. Коли відбудуться чергові навчання на разі тримається в секреті. Але військова підготовка триватиме і надалі, допоки не зникне загроза вторгнення іноземних військ на територію України.