Китай зацікавлений у сільськогосподарській продукції з України. В Южному відбулася зустріч представників КНР та України. Сторони підписали Меморандум про співпрацю та відвідали підприємства міста. Під час зустрічі на маслопереробному заводі «Дельта Вілмар Україна» представник Китаю висловив зацікавлення у поставках соняшникової олії.
На фото: підписання Меморандуму
Меморандум про стратегічне співробітництво підписаний в Южному 7 травня. «Один пояс, один шлях» - це назва ініціативи, над реалізацією якої мають працювати Южненська міська рада та китайський робочий комітет Асоціації малих та середніх підприємств. Меморандум передбачає сім промислових напрямів і діятиме протягом п’яти років.
На фото: Володимир Новацький - Южненський міський голова та Ванг Пенг - Заступник генерального секретаря Робочого Комітету з реалізації ініціативи "Один пояс, один шлях" Китайської Асоціації малих та середніх підприємств, директор міжнародного департаменту асоціації
Підписання документу відбувалося в приміщенні Южненської міської ради. Паралельно через онлайн-платформу до офіційної зустрічі підключилися представники з Китаю та Одеської обласної адміністрації. Сторони презентували проекти, які можуть бути реалізовані в рамках співробітництва.
На фото (зліва направо): Віталій Самсонов - заступник голови Загальноукраїнської Асоціації Східної медицини, Ванг Пенг - Заступник генерального секретаря Робочого Комітету з реалізації ініціативи "Один пояс, один шлях" Китайської Асоціації малих та середніх підприємств, директор міжнародного департаменту асоціації та Ігор Склянко - заступник голови асоціації виробників України
На фото: представники, які були присутні на зустрічі в онлайн режимі
Китайська сторона зацікавлена у створенні логістичного хабу, який стане торговельною площадкою для виробників багатьох країн. Інфраструктура Южного має всі можливості для запровадження такого проекту. Передусім - це наявність порту та територій для створення складських приміщень. В Китаї електронна площадка логістичного хабу має почати роботу у серпні цього року.
«Ця площадка має на меті розширювати торговельний оборот між Китаєм та Україною. Саме концентрацію товарів і потім розподіл планується робити через порт “Южний” . Також мають бути створенні склади і в них будуть ті товари, які користуються найбільшим попитом. Тут буде складування і буде облаштована експозиційна зала. Ми також бачимо можливість в організації різних міжнародних виставкових заходів. Ми будемо запрошувати різні торговельно-промислові палати різних країн Європи, Азії та Африки приїздити до міста Южного, щоб дивитися на китайські товари», - Ванг Пенг - Заступник генерального секретаря Робочого Комітету з реалізації ініціативи "Один пояс, один шлях" Китайської Асоціації малих та середніх підприємств, директор міжнародного департаменту асоціації.
На фото (справа наліво): Людмила Паскаль - заступник Южненського міського голови - начальник управління фінансів, Володимир Новацький - Южненський міський голова, Наталя Гнєушева - начальник управління економіки, Альона Камалова - начальник відділу інвестицій та туризму управління економіки.
В Южному відзначають, що документ такого рівня підписаний вперше. Раніше Меморандуми про співпрацю місто укладало з населеними пунктами. Зараз Южне обговорює перспективи міжнародного співробітництва з державною організацією Китаю, до складу якої входять 300 000 підприємств малого та середнього бізнесу.
«Зараз в світі класичні ринки відживають. Торгівля ведеться в онлайн-режимі. Головне, щоб були складські приміщення, виставка того, що є в цих складських приміщеннях і заключили договір і товар поїхав. І така торгівля передбачає роботу як оптом, так і в роздріб. Я вважаю, що такий формат дуже перспективний. З липня земля в Україні буде продаватися. Китайська сторона може купити землю. А ми, як влада, будемо сприяти у вирішенні, наприклад, зміни цільового призначення цієї землі», - Володимир Новацький, Южненський міський голова.
На фото: представники делегації на АТ "ОПЗ"
На фото: Леонід Лесовський - заступник директора АТ "ОПЗ"
В межах робочої зустрічі делегація відвідала підприємства Южного. На Одеському припортовому заводі гостям розповіли про специфіку вирбництва. Представник адміністрації морського порту «Південний» ознайомили гостей з потужностями акваторії.
На фото: Сергій Усатенко (в центрі) - начальник стратегічного розвитку адміністрації морського парту "Південний" розповідає гостям про акваторію
На маслопереробному заводі «Дельта Вілмар Україна» представники Китаю висловили готовність надати підприємству місце для розміщення павільйону в логістичному хабі. За словами китайської сторони запит на соняшникову олію в їх країні складає 120 тисяч тонн сирої продукції та 180 тисяч тонн упакованої.
На фото: зустріч з Віктором Геть - в.о. генерального директора ТОВ "Дельта Вілмар Україна"
Також на заводі домовилися, що китайська сторона відвідає компанію «Чумак» в Херсонській області, власником якої є «Дельта Вілмар». Перші офіційні перемовини щодо поставки готової сільськогосподарської продукції з України за участю представників компанії «Дельта Вілмар Україна» мають відбутися найближчим часом в онлайн режимі в приміщенні Южненської міської ради.
На фото: в ході зустрічі гості дізналися, що китайська торгова марка "Золота риба" є теж інвестиційним проектом сингапурською компанією"Дельта Вілмар"
Для довідки: В тексті Меморандуму, який був підписаний 7 травня в Южному містить таку інформацію: «Китайська асоціація малих та середніх підприємств – це соціальна організація під керівництвом Комісії з розвитку та реформ Китаю та Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю. До складу асоціації входить 300 000 корпоративних членів, у тому числі понад 300 компаній, що котируються на біржі, понад 1500 компаній, що беруть участь у закордонному торговому співробітництві. Робочий комітет в рамках реалізації ініціативи «Один пояс, один шлях» - це спеціальна організація китайської асоціації малих та середніх підприємств для здійснення міжнародного співробітництва».
На фото: текст Меморандуму
Напрямки, які Сторони планують реалізувати в місті Южному вказані в Меморандумі:
1. Сприяння у експорті сількогосподарських продуктів до Китаю; експорті сількогосподарських продуктів найвищої якості;
2. Сприяння у виробництві та переробці китайських лікарських матеріалів на території міста Южне. Конкретні китайські лікарські матеріали будуть визначені після проведення перевірки обома Сторонами.
3. Що стосується порту «Південний», здійснення об’ємної торгівлі між Китаєм та Україною та розвиток промислової економіки навколо порту, включаючи такі сфери, але не обмежуючись, складське господарство, логістику, переробку, торгівлю тощо; забезпечення сприяння політиці китайсько-української імпортної та експортної торгівлі.
4. Спільна реалізація проектів у галузі туризму та оздоровлення, направлених на здійснення індивідуальних проектів оздоровлення та пенсійного забезпечення для китайських туристів.
5. Спільна реалізація проекту створення індустріального парку в місті Южне, китайська сторона буде проводити рекламу та просування на території Китаю та буде допомагати індустріальному парку з0алучати інвестиції.
6. Налагодження співпраці міст-побратимів між містом Южне та містами Китаю.
7. Інші проекти, спрямовані на сприяння взаємовигідній співпраці обох сторін.