Суспільство

Події

Звернення від мовного омбудсмена: до міської ради надійшов лист щодо необхідності перейменування Южного (документ)

 

В Южненську міську раду надійшов лист від уповноваженого із захисту державної мови щодо перейменування Южного. Тарас Кремінь звертає увагу на те що, назва міста носить російськомовний характер. У зв’язку з цим просить вжити заходів і привести назву міста Южного у відповідність. 

Лист до Южненської міської ради від мовного омбудсмена надійшов 5 листопада.  До цього на офіційному сайті відомства з’явилася інформація про те, що повідомлення про необхідність розглянути питання щодо перейменування має надійти ще у кілька десятків населених пунктів України.  

«До мене надходять численні звернення та повідомлення від громадян, які скаржаться на те, що назви низки населених пунктів носять російськомовний характер та не відповідають правилам і нормам українського правопису. Це такі населені пункти, як Арбузинка, Сєвєродонецьк, Южноукраїнськ, Южне, Спокойствіє, Надєждівка, Переводчикове, Луч, Первомайське, Первомайськ та багато інших”, – зазначив Тарас Кремінь. - Багато з них мали прекрасні історичні назви, як Сіверський Донець, Гарбузинка чи Богопіль та були несправедливо перейменовані за часів комуністичної влади». 

На офіційному сайті Южного створено опитування з одним питанням – «Чи погоджуєте Ви перейменування назви міста Южного?» За кілька годин публікації в опитуванні взяли участь 22 респонденти. Більшість надали відповідь «ні». «За» проголосували 3 учасники. Опитування в онлайні буде тривати протягом місяця. 

 

Контакт та соц мережі

© 2021 Re:пост Усi права захищено..Найкращі та незалежні новини міста Южне

Пошук