Суспільство

Події

Останній дзвоник в останню путь: в Южному попрощалися з Миколою Гузиком

 

В Южному в останню путь провели Миколу Петровича Гузика. Прощання відбувалося у дворі Авторської школи, яку він заснував, і продовжилося на території церкви Євангельських християн-баптистів «Вефіль». Проститися з видатним Вчителем прийшли сотні южненців.

«Люди, Бог посилає Вам дітей для того, аби звільнити вас від всякого зла!!! Бережіть їх як зіницю свої очей!», - таке звернення до людей Микола Гузик написав за кілька днів до своєї смерті. В цей час він знаходився в лікарні у відділенні інтенсивної терапії. Миколі Гузику 2 листопада виповнилося 80 років. А 10 листопада серце Народного вчителя України зупинилося.

Церемонія прощання у дворі школи розпочалася з пісні «Два кольори». Це була його улюблена композиція. Пісню «Два кольори» рідні планували включити під час відзначення ювілею. Але композиція стала прощальною для Миколи Гузика.

Під час церемонії прозвучали прощальні слова вдячності від колег, випускників, рідних та посадовців. Вони згадували Миколу Гузика, як талановитого педагога, мудрого керівника і відданого своїй справі Вчителя хімії. 

 

Ще одним знаковим місцем для Миколи Гузика була церква. Як символ переходу у вічне життя випускники школи випустили в небо білих голубів, присутні на церемонії прощання запустили червоні кульки. Оплесками скорботи та під звуки шкільного дзвоника проводжали Миколу Гузика від рідної школи. Церемонія прощання продовжилася в стінах церкви Євангельських християн-баптистів «Вефіль».

Гузик  Микола Петрович - Почесний громадянин міста Южного, засновник Авторської школи М.П.Гузика, народний учитель України, заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук.

За високу національну гідність, патріотизм та активну участь у розбудові Української держави Микола Петрович був удостоєний Почесного звання «Лицар Вітчизни» з врученням «Золотого хреста честі і звитяги», нагороджений орденом «Знак пошани», медалями «За трудову доблесть», К.Д.Ушинського, В.О.Сухомлинського, Г.Сковороди, М.Драгоманова. 

 

Контакт та соц мережі

© 2021 Re:пост Усi права захищено..Найкращі та незалежні новини міста Южне

Пошук