Спорт

Баскетбол

Через загрозу російського вторгнення БК «Хімік» покинув іноземний гравець

 

Южненський «Хімік» покинув американський спортсмен Деон Едвін. Причиною дострокового розірвання контракту з клубом баскетболіст називає загрозу  військового вторгнення з боку Росії. Деон Едвін провів з командою неповних два сезони. Зарекомендував себе як один з найкращих гравців «Хіміка». 

Деон Едвін громадянин США. Народився в 1992 році. Свою клубну кар’єру розпочав в Україні у 2018 році. Сезон української Суперліги 2018/2019 року баскетболіст провів у складі СК «Хімік». Зі старту демонстрував високий рівень гри.    

«Деон Едвін був з нами в сезоні 2018/2019 року. Тоді «Хімік» став чемпіонами України, а Деон -  кращим гравцем чемпіонату», - згадує головний тренер команди «Хімік» Віталій Степановський. 

Після цього Деон Едвін встиг побувати в складах ще двох українських клубів – «Київ-Баскет» та «Прометей». У 2021 баскетболіст повертається в «Хімік». 

На фото: Деон Едвін, фото з офіційного сайту БК «Хімік»

«Деон Едвін у сезоні 2021/2022р.р. провів у складі Хіміка 26 ігор, за 23 хвилини у кожному матчі набирав у середньому 12,0 очок, робив 4,5 підбирань та 3,3 передач. Найкращий матч у сезоні Едвін провів 14 листопада проти БК «Київ-Баскет», де набрав 24 очки (67% реалізації з гри та 8/8 штрафних), РЕ 23», - зазначається на офіційному сайті СК «Хімік»

Наприкінці січня 2022 року американський спортсмен змушений був покинути Україну. Розірвати контракт з клубом «Хімік» довелося по через форс-мажорні обставини. У цьому разі сторони не мають взаємних фінансових зобов’язань.  

«Це сталося через попередження про війну. Мені некомфортно було залишатися, я не почувався безпечно. До того ж моя сім’я боялася, що зі мною може щось статися тут», - прокоментував нам Деон Едвін своє рішення, вже перебуваючи дома в США. 

 

Скріншот коментаря Деона Едвіна

З початку цього року Деон Едвін - другий спортсмен, який покинув команду «Хімік». В середині січня достроково розірвав контракт з клубом Домінік Морріс. Офіційно причину розірвання контракту не називається. Відомо лише, що він продовжить кар'єру в складі швейцарського БК «Невшатель». Спортсмен з «Хіміком» розійшлися за згодою сторін. 

На фото: головний тренер команди "Хімік" Віталій Степановський, фото з офіційного сайту БК «Хімік» 

Перші зустрічі в лютому команда «Хімік» провела на виїзді і не в повному складі. 4 лютого в матчі проти команди «Черкаські Мавпи» «Хімік» поступився з рахунком 80-78. А 6 лютого в Києві перемогли «Будівельник» з рахунком 68-75. Відсутність гравців далася взнаки, розповів головний тренер «Хіміка». 

«У нас команда з 12 спортсменів. Ми поїхали вдев’ятеро. Двоє покинули команду, один захворів на COVID-19. І ми вдев’ятьох зіграли. Різниця була невелика. Але нічого! Будемо працювати – будемо боротися! Одну гру виграли у «Будівельника». «Черкаським Мавпам», на жаль, програли на останніх секундах. Але це спорт і за це його люблять», - зазначив головний тренер Віталій Степановський.

Особливо популярним Едвін був серед фанів БК «Хімік». Вболівальники активно підтримували його на баскетбольному майданчику. Вони вітали спортсмена з Днем народження, охоче фотографувалися з ними, навіть в той час, коли Деон Едвін грав за інші команди української Суперліги. 

Далі фото фан-клубу БК «Хімік»: 

Контакт та соц мережі

© 2021 Re:пост Усi права захищено..Найкращі та незалежні новини міста Южне

Пошук